Jak ochronić pożyczkobiorcę przed rosnącymi stopami procentowymi?

Wzrost wartości stóp procentowych to informacja, której z pewnością nie chcą usłyszeć posiadacze długoterminowych kredytów hipotecznych. Oznacza on w dużym uproszczeniu, że z biegiem czasu nastąpi wzrost wartości pojedynczej raty, którą musimy zapłacić wierzycielowi.

W walce z rosnącymi stopami procentowymi

Faktem jest, że w obecnym czasie wartość stóp procentowych spadła do historycznego poziomu. (więcej…)

Droższe kredyty – dlaczego?

W ciągu ostatnich miesięcy kredyty mieszkaniowe i nie tylko te podrożały. Wzrost raty i odsetek wynosi kilka procent, ale w skali lat, w ciągu których spłaca się kredyty na duże kwoty może to być odczuwalne. Nadwyżka idzie w tysiące złotych. Dlaczego tak się stało i kto został dotknięty podwyżką opłat? Powodem jest prowadzony od lutego podatek bankowy, który sprawił, że kredyty podrożały.

Czym jest (więcej…)

W jakiej walucie zaciągać kredyty mieszkaniowe?

Jeszcze jakiś czas temu dla większości z nas oczywistym było, że jeśli staramy się o kredyty hipoteczne to w grę wchodziły tylko i wyłącznie kredyty w obcej walucie. Teraz kiedy światowa sytuacja finansowa uległa zmianie zaczynamy się zastanawiać, czy kredyty walutowe to dobre rozwiązanie. Odpowiedź nigdy do końca nie będzie jednoznaczna, bowiem nie jesteśmy w stanie przewidzieć jak dalej rozwinie (więcej…)